SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Etui 7954722
nr 795 4722
Etui
Silver, sovjet stämplar, invändigt förgylld, 100gr, längd: 10
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 3 december 2012
kl 19:07:59
30/11 08:37:49
500 kr
3/12 14:13:31
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver